top of page
nurgül özz.jpg

Nurgül

Psikolog ve Eğitmen

Psikoloji eğitimini 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlayan Nurgül Özz, sivil toplum alanında çocuk ve lgbti+ hakları için mücadele ediyor. Feminist ve queer pedagoji, kapsayıcı eğitim, eleştirel cinsiyet kuramları, beden bilimi ve politikaları gibi alanlardan beslenerek; cinsel gelişimi desteklemek ve şiddeti önlemek üzere güçlendirici, kapsayıcı ve kapsamlı içerik, bilgi ve materyal üretiyor.

Rayka Kumru (credit- Kavin Jacob).jpeg

Rayka

Cinsellik Eğitmeni ve Yazar

Seksolog ve kapsamlı cinsellik eğitmeni Rayka Kumru, uzun seneler sahada cinsellik eğitmenliği yaparken edindiği deneyimleri ve bilgi birikimini dijital alanlara taşımaktan keyif alan bir tabu yıkıcıdır. The University of British Columbia'da sosyoloji ve cinsellik bilimleri eğitiminden sonra Seksoloji ve Pazarlama İletişimi üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Cinsellik eğitimine erişimin en temel haklarımızdan olduğuna inanmakta ve bu amaç için üretimlerine devam etmektedir.

unnamed.jpg

Yasemin

İllüstratör

Yasemin Şakar, 1985 yılında İstanbul’da doğdu. 2004 yılında Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun oldu. Sabancı Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nü bitirdikten seneler sonra tekrar boyalarını eline aldı. O günden beri çocuklar için her alanda tasarımlar yapmaya, çizmeye ve yazmaya devam ediyor. Şimdi eşi ve kedisi Tarzan ile Kanada’da yaşıyor, artık kışları da dondurma yiyor.

bottom of page